فرصت به‌کارگیری مددجویان به عنوان منابع انسانی در کسب و کارهای نوپا


در راستای هم افزایی فی ما بین مجموعه های ینیاد تعاون زندانیان و مرکز طرح های کلان ملی و فناوران ریاست جمهوری کشور نشستی درخصوص استفاده از نیروهای مددجوبان با حضور مدیر عامل بنیاد ، علیایی مدیر عامل شرکت خدمات الکترونیک حامی عدالت و مدیران آن مرکز برگزار گردید.

 

 

 

 

آشنایی با بنیاد تعاون زندانیان

بنیاد تعاون زندانیان با ۶۵ سال سابقه با هدف توانمندسازی زندانیان برای بازگشت مجدد آنان به جامعه تأسیس شده است. این نهاد عام المنفعه بدون دریافت بودجه‌های دولتی و به صورت خود گردان هم اکنون بالغ بر ۲۲۰۰ واحد تولیدی، صنعتی، کشاورزی، دامپروری، آبزی‌پروری و خدماتی را در داخل، پیرامون و بیرون از زندان‌های کشور اداره می‌نماید.

بنیاد تعاون زندانیان بر اساس اساسنامه مسئولیت حرفه آموزی و اشتغال زندانیان با هدف کمک به امرار معاش خانواده های آنان را عهده دار می باشد .

 

مدل‌های اشتغال مددجویان

 

بنیاد در حال حاضر برای ۳۵ هزار نفر از زندانیان شغل مولد ایجاد نموده و این روند همچنان در حال افزایش است. بنیاد زندانیان را در ۴ گروه ذیل مشغول به کار نموده است :

       - اشتغال نشسته (کنار تخت و محل اقامت)،

       - اشتغال در محیط بسته (کارگاه‌های صنعتی و خدماتی داخل زندان‌ها)،

       - اشتغال در محیط نیمهباز (۱۵ هزار هکتار اراضی پیرامون زندان‌ها و در فعالیتهای کشاورزی ، دامپروری و آبزی‌پروری)،

       - اشتغال در محیط باز یا اعزام به کار (شهرک‌های صنعتی، کارخانجات، منابع طبیعی و شهرداری‌ها)، مشغول به کار نموده است.

 

هم اکنون 15 هزار نفر از زندانیان کشوردر گروه سوم و چهارم مشغول به کار می باشند.

 

تاثیرات اجتماعی اشتغال مددجویان

 

با زندانی‌شدن افراد، خانواده آنان بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند. زندانیان در قبال کارها و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند از بنیاد حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند. نیمی از حقوق و دستمزد زندانیان به حساب خانواده‌های ایشان و نیمی دیگر برای تامین مخارج ضروری در زندان به حساب زندانیان واریز می‌شود.

زندانیان پیش از اشتغال در واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و ... در کلاس‌های حرفه‌آموزی و در ۲۰۰ رشته فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند. آموزش‌های زندانیان یا به صورت استاد-شاگردی و مستقیماً توسط واحدهای تابعه بنیاد انجام می‌شود و یا به صورت سیستمی با مشارکت سازمان آموزش فنی حرفه‌ای، سازمان زندان‌ها و بنیاد انجام می‌شود. زندانیان پس از فراگیری آموزش‌ها در آزمون‌های تخصصی شرکت کرده و در صورت کسب امتیازات لازم از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گواهینامه دریافت می‌نمایند. این گواهینامهها پس از آزادی می‌تواند برای ادامه مسیر شغلی زندانیان مثمر ثمر واقع گردد.

مددجویان هم اکنون ۳ هزار نوع کالا و محصول را در ۱۴ گروه تولید می‌نمایند و این روند همچنان در حال افزایش است.

 

نحوه جذب مددجویان به عنوان منابع انسانی

 

چنانچه برای توسعه کسب و کار در سطح کشور نیاز به تکمیل منابع انسانی باشد امکان به‌کارگیری زندانیان در حالت‌های یاد شده می‌باشد. زندانیان که به دلایل مختلف (مهریه ، تصادفات ، بدهی های مالی ، نزاع و درگیری ، عدم مراعات برخی قوانین و مقررات و... ) در زندان های کشور به سر می برند؛ جزو هموطنان همین کشورند و قرار نیست به دلیل گرفتار شدن در زندان ، بیکار بمانند و برای کشور هزینه تولید نمایند .

بنیاد تعاون زندانیان با کسب تجربیات گسترده در بکارگیری از ظرفیت انسانی زندانیان ، می تواند در تعامل با شرکت های استارت آپی زمینه اشتغال بکار بیشتر این جامعه آماری را فراهم نماید .

زندانیان اغلب انسان های شریف و در مقایسه با سایر کارگران و کارمندان (که بیرون ز زندان ها مشغول بکارند) ، قابل اتکا و اعتماد و متعهد به کارشان می باشند .

 یکی از مزایای اصلی این نوع تامین منابع انسانی کاهش هزینه‌های آن می‌باشد. بدین منظور و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مراجعه به سایت بنیاد به نشانی www.bonyad-taavon.com یا با مسئول مربوطه از طریق شماره‌ زیر تماس حاصل نمایید.

 

نام مسئول

شماره تماس

ساعات تماس

امیر آریا

02122600972 (داخلی 106 )

9 الی 16