بازدید رییس قوه قضاییه از دستاوردهای شرکت حامی عدالت در مراسم نکوداشت هفته پژوهش در قوه قضاییه


 

 

نخستین مراسم آیین نکوداشت هفته پژوهش در قوه قضاییه صبح روز سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ در مجموعه فرهنگی و ورزشی شهید بهشتی به همت پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار شد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در آیین نکوداشت هفته پژوهش در قوه قضاییه که با حضور وزیر دادگستری و برخی مسئولان قضایی و پژوهشگران برگزار شد، اظهار کرد: بحث پژوهش به عنوان یک ضرورت برای تصمیم سازی و تصمیم گیری در دستگاه عظیم عدلیه و قوه قضاییه بر کسی پوشیده نیست.

 

 

 

 دکتر علم‌الهدی، رئیس پژهشگاه قوه قضائیه، در خصوص جایگاه پژوهش در قوه قضائیه گفت: در مراکز حاکمیتی وقتی نهادهای پژوهشی تشکیل می‌شوند کار ویژه این نهادها، تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی برای مراکز حاکمیتی است و سیاست‌ها و برنامه‌ها در قوه قضائیه نیز می‌بایست دارای پیوست پژوهشی باشند. این جایگاه تصمیم‌ساز در نهادهای دیگری چون شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی وجود دارد و مراکز پژوهشی در نهادی مانند مجلس به صورت ویژه مورد توجه قرار می‌گیرند و نمایندگان خانه ملت نیز در صحن مجلس و در کمیسیون‌های مربوط، پیگیر گزارش‌های مرکز پژوهش‌ها هستند و نماینده‌های آنان نیز در جلسات مختلف حضور دارند.

آیت‌الله رییسی از دستاوردهای شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت در نمایشگاه جنبی مراسم آیین نکوداشت هفته پژوهش در قوه قضاییه بازدید نمود.

 

 

 

 در این نمایشگاه توضیحات مربوط به راهکارهای مراقبت الکترونیک زندانیان و پابند الکترونیک و سامانه هویت‌سنجی الکترونیکی مبتنی بر اطلاعات سامانه ثنا به رییس قوه قضاییه، رییس پژوهشگاه قوه قضاییه و هییت همراه ارایه شد.